Neden Akşam Lisesi (2023-2024)

Neden Akşam Lisesi (2023-2024)

Lise mezunu olabilmek için neden akşam lisesini tercih etmeliyim..

Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi Ümraniye , Ataşehir, Üsküdar, Çekmeköy, Sancaktepe, Beykoz bölgelerinde hizmet vermekte olan Özel Ümraniye  Umut Akşam lisesi lise diploması olmayan ve lise diploması almak isteyen, aynı zamanda da çalışan öğrencilere hizmet vermekte olan bir Özel Akşam Lisesidir.

Bünyesinde lise eğitimine başlayamamış, tamamlayamamış, lise eğitimini yarıda bırakmış,18 yaşını doldurmuş, 12.sınıflarda beklemeli olan, açık öğretim lisesinde öğrenci olan öğrencileri kabul etmekte olan okul bünyesinde tüm ihtiyaçları karşılayacak donanıma sahiptir.

Akşam Liseleri öğrenci sayılarını kontenjanlarına göre aldıkları için dersliklerinde ki öğrenci sayıları oldukça azdır. Yüz yüze bir eğitim olduğu için anlama ve kavrama seviyelerinin yüksek olduğu bir okuldur. Milli Eğeitim Bakanlığının  müfredatına uygun dersler görülürken aynı zamanda modern eğitim yöntemlerini akademik sistemine dahil eden Özel Ümraniye Umut Akşam Lisesi eğitim saatlerinde de esnek davranarak hizmet vermektedir.

Okulumuzda Eğitim-Öğretim saatleri 17:00 da başlamaktadır. Özel Ümraniye Umut Akşam Lisesi olarak sadece lise diploması değil aynı zamanda da üniversiteye girişte başarı sağlamak isteyen öğrencilerine hazırlık çalışmalarına etkin bir şekilde devam ettiren okulumuzda düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır. Derslerinde yada deneme sınavlarında eksikliği hissedilen konular ders dışında da öğretmenleri tarafından telafi edilmektedir.

Özel Ümraniye Akşam Lisesi öğrenciden yana, gerektiğinde sosyal, ekonomik, psikolojik konularda da öğrencilerine rehberlik eden, her türlü sorunlarına eğilen ve çözen bununla birlikte eğitimlerini en üst seviyede gerçekleştirerek hayata ve üniversiteye hazırlayan bir okuldur.

Avrupa birliğine geçiş sürecinde avrupa birliği ülkeleri standartlarına uyum sağlamak için bir çok değişiklik yapılmaktadır.  Yapılan bu değişiklikler sonucunda lise mezunu olanlara bir çok avantajlar getirdiği gibi birçok kişiyi de dezavantaj olarak etkilemektedir. Günümüzde artık ister kamu kuruluşlarında ister özel kuruşlar olsun. Lise diploması olmayana pek iş hakkı tanınmamaktadır. Yani kısaca Lise diploman yoksa ( Örgün eğitim lise, mesleki lise, akşam lisesi vb) kamu kurumlarının personel alım sınavlarına giremeyeceksin, özel sektörde bir çok dalda işe alınmayacaksın, kendine özel ticaret yapamayacaksın. Şahsi iş yeri kuramayacaksın. Adınıza kurulu bir şirket olsa dahi, kamunun açtığı bir ihaleye katılamayacaksınız.

Eğer lise mezunu iseniz askerlik yaptığınız birlikte bazı kriterleri yerine getirerek kamu personeli olarak kadroya geçebilir, uzman asker, uzman onbaşı, uzman çavuş gibi rütbelerle çalışma hayatınıza devam edebilirisiniz.

Özel Umut Akşam Lisesi size bu fırsatı sunuyor. Geç kaldım demeyin. Yaş sınırlaması olmaksızın gündüz çalışarak akşamları okuyarak lise diplomasına sahip olabilirsiniz.. Eğer ortaokul mezunu iseniz,  lise eğitiminizi yarım bıraktıysanız, açık lisede okuyorsanız yada yaşınız 18'i doldurmuşsa yaş sınırı aranmaksızın Akşam Lisesine kayıt olarak mezun olabilirsiniz. Hak ve denklik açısından T.C. sınırları içinde dengi yada anadolu liseleri diplomalarından hiç bir farkı olmayan akşam lisesi diploması ile kamu personeli alım sınavlarına girebilirsiniz.. Üniversiteye girebilirsinizz.. yurt dışında okuyabilirisniz. bir çok meslek dalında faaliyette bulunabilirisniz.

 

umut aksam lisesine kayit olmak için hemen arayiniz

0216 415 00 83
Whatsapp Hattı
0543 399 78 74