Açık öğretim lisesinden özel akşam lisesine nasıl geçilir. (2024)

Açık Öğretim Lisesinde yıllarca Lise mezuniyeti beklemeyin. Umut Akşam Lisesine geçerek mezuniyetinizi hızlandırın.

Öncelikle Açık öğretim lisesi öğrencileri, mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri, imam hatip açık lise öğrencileri istedikleri takdirde özel akşam liselerine geçerek, kredilerinin denk geldiği sınıflara kayıt olarak ve hiç bir hak kaybı yaşamadan öğrenciliklerine devam edebilirler, lise mezunu olabilirler.

Lise mezunu olamayan öğrenciler için, sonradan mezun olabilmek için iki tane seçenek vardır.

Birincisi Milli Eğitim bakanlığı Açık Öğretim Lisesi.

İkincisi ise Akşam Lisesidir.

acik ogretim lisesinden aksam lisesine gecis

Ülkemizde yaklaşık 25 milyon öğrenci var. Bu öğrencilerin yaklaşık 5 milyonu açık öğretim liselerindedir.

Açık öğretim liselerinde eğitim yüz yüze olmadığı için öğrenciler kendi bilgi ve becerileri ile kredi toplayarak lise mezunu olmak zorundadır. Bu nedenle mezuniyetler uzun yıllar almaktadır.

2020 de dünya çapında meydana gelen pandemi koşulları ülkemizi de çok etkilemiştir.

Bu etkileşimden Eğitim ve öğretim sistemi de nasibini almıştır.

Pandemi koşullarında Açık Öğretim Liseleri sınavları yapılamamıştır. Ne zaman yapılacağı konusunda da şuana kadar belli her hangi bir açıklama yoktur demiştik.

Yine bu dönemde açık öğretim liselerinde kayıt yenilemeleri yapılamamaktadır. Ne zaman yapılacağı konusunda bir bilgi yoktur demiştik.

Dolayısı ile öğrencilerin mezuniyetleri geciktiği ve belirsizliği devam ettiği için, öğrenciler üniversite hayatları olsun, iş hayatları olsun, kariyer hayatları olsun, bir planlama yapamaktadırlar diye yazımızda paylaşmıştık.

Beklenen açıklama Milli Eğitim bakanlığından geldi.

5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını nedeniyle alınan yeni tedbirler kapsamında ileri bir tarihe ertelenen Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Sınavları, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden online (çevrimiçi) olarak  25 Şubat 2021 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacaktır. 

Lise mezuniyetini hızlandırmak isteyen öğrencilerimiz online olarak katıldıkları açık öğretim sınav sonuçları açıklandıktan sonra tasdiknamelerini alarak umut akşam lisesine geçerek öğretimlerine kaldıkları yerden devam edebilirler..

Umut Akşam Lisesi olarak diyoruz ki;

Hayallerinizi, kariyerinizi, iş hayatı planlamalarınızı ertelemeyin.

Açık öğretim lisesindeki öğrenciliğinizi Umut Akşam Lisesine taşıyarak daha fazla vakit kaybetmeden, kredinize denk gelen sınıflara kayıt olacağınız için hak kaybı yaşamadan kolayca lise mezunu olun.

Umut Akşam Lisesine geçiş yaptığınızda kredinize göre hangi sınıftan başlayacağınızı öğrenmek için lütfen linke tıklayınız: https://www.umutaksamlisesi.com/hizmet-kredinize-gore-sinif-belirleme-6.html

Açık öğretim lisesin de kaç kaç kredinizin olduğunu 444 0 632 numaralı iletişim hattından öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0216 415 00 83 numaramızdan arayabilir, whatsapp: 0543 399 78 74 hattımıza yazabilir, www.umutaksamlisesi.com web sayfamızı ziyaret edebilir yada info@umutaksamlisesi.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

HAYALLERİNİZİ ERTLEMEYİN..