Umut Akşam Lisesi – Akşam Lisesi Kayıtlar -Akşam Lisesi Kayıtları Ne Zaman Başlıyor

Akşam Lisesi Kayıtları Ne Zaman Başlıyor

Velilerimizin yada öğrencilerimizin en çok kafalarına takılan soru, Özel Akşam Liselerinin kayıtları ne zaman sorusudur.

Daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik. Özel Akşam Liseleride örgün eğitim veren liselerle aynı sütatüdedir, sadece ders saatleri farklıdır.

Yani özel akşam liseleride ülke genelindeki özel yada devlet liseleri ile aynı tarihte eğitime başlar, aynı tarihlerde  sömestr tatiline girer, yine onlarla aynı tarihde başlar ve haziranda aynı tarihde kapanır.

Akşam lisesi kayıtları öğrencinin ogün itibarı ile geçmiş öğrencilik durumu ile alakalı olarak farklılık gösterebilir.

Örneğin; Öğrenci ortaokul mezunudur ama, liseye hiç kayıt olmamıştır. Yaşıda 18 den küçüktür. Bu öğrenci direk olarak akşam lisesine kayıt yaptıramaz.

Başka bir öğrenci ortaokul mezunudur. Hiç bir liseye kayıt yaptırmamıştır. Yaşıda 18 den büyüktür. Bu öğrenci direkt olarak okullar açılana kadar hiç sorunsuz kaydını akşam liselerine yaptırabilir.

Başka Öğrenci açık öğretim lisesinde okuyordur. Bu öğrencide açık öğretim lisesinden tasdikname aldığı zaman kayıt olabilir.

Saedece ve sadece eğer bir öğrenci örgün eğitimde okuyorsa, yaşıda 18'i doldurmuşsa hiç sorunsuz zaman aranmaksızın akşam liselerine nakil yolu ile gidebilirler.

Özel akşam liseleri yeni kayıt dönemine önkayıt olarak mayıs ve haziran aylarında başlar. E-Okul sisteminde sınıf atlatmalar yapılıp, e-okul sistemi yeniden açıldıktan sonra kesin kayıtlar yapılır. 

Akşam lisesinde okuma şartlarına sahip ve hiç lise eğitimine başlamayan kişiler için kayıtlar okulun açılmasından sonra 1 hafta daha devam eder.

Açık öğretim lisesinde eğitimine devam ediyorsa eğer öğrenci ve öğrencilik durumu aktif ise, sınav sonuçları açıklandıktan sonra tasdikname alarak kayıt olabilir.

Öğrenci eğer başka bir okulda öğrenci ise ve akşam liselerine geçme şartlarına uygunsa yıl içinde e-okul sistemi üzerinde nakillerde açıksa, nakil yolu ile geçiş yapabilir.

 

umut aksam lisesine kayit olmak için hemen arayiniz