Umut Akşam Lisesi – Özel Akşam Liseleri Hakkında Açıklama

Özel Akşam Liseleri Hakkında Açıklama

Özel Akşam Liseleri Hakkında Açıklama

Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi olarak 0216 415 00 83 nolu danışma hattımızdan, öğrencilerin  bizi arayarak en çok sordukları soruları bir kez daha yanıtlamaya çalışalım.

Okulumuzun web sayfasında bir çok konuyu açık farklı başlıklar altında açıklamaya çalışmıştık. Bizden haberler kısmından hemen hemen sorularınıza her konuda mutlaka yanıt olacak cevaplar bulacaksınız.

Özel akşam liselerine kimler hangi şartlarda kayıt olabilir, akşam liselerinde okuyabilmenin şartları nedir, kaç yılda mezun olunur, akşam lisesi öğrencisi askerliğini tecil ettirebilir mi, akşam lisesi öğrencisi üniversiteye gidebilir mi, akşam lisesi öğrencisi kamu personeli alım sınavlarına girebilir mi, akşam liselerinde yaş sınırlaması var mı, akşam liselerinde öğrenime ara verilebilir mi, akşam lisesi öğrencisi indirimli toplu taşıma araçlarından faydalana bilir mi, akşam lisesi öğrencisi hem çalışıp hem okuyabilir mi, akşam liselerinde krediye göre sınıf nasıl belirlenir, akşam liselerinde kayıtlar ne zaman başlar, akşam liselerinden tekrar açık liseye dönebilirmiyim, bir akşam lisesinden başka bir akşam lisesine geçiş yapabilirmiyim, akşam liselerinde sınav nerde yapılır, açık liselerden akşam liselerine nasıl geçiş yapılır, örgün eğitimden akşam lisesine geçebilirmiyim, akşam lisesi fiyatları (ücretleri) ne kadardır, akşam lisesi ücretleri her yıl artar mı,  akşam liselerinde her yıl kayıt yenileme yapılır mı, akşam lisesine ara sınıflardan başlaya bilirmiyim, akşam liselerinde devam zorunlululuğu var mı, akşam liselerinde dersler saat kaçta başlar, akşam liseleirnde eğitim yüz yüzemidir gibi çok sayıda soruyla karşılaşmaktayız.

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, akşam liselerinde okuyabilmek için temel bazı şartlar vardır.

Özel akşam liselerine kimler hangi şartlarda kayıt olabilir.

Özel akşam liselerine kayıt olabilmeK ve okyabilmek için; Örgün eğitim hakkınızı kaybetmiş olmanız gerekir. Yani daha önce eğitim gördüğünüz lisede üst üste 2 yıl sınıfta kalmış olmanız gerekir.

Eğer ortaokul sonrası hiçbir liseye gitmediyseniz 18 yaşından gün almış olmanız gerekir. Örgün eğitim ara sınıf öğrencisi iseniz ve yaşınızda 18 den gün almış ise yine akşam liselerine nakil yolu ile kayıt olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için https://umutaksamlisesi.com/hizmet-kimler-aksam-lisesinde-okuyabilir-7.html

Açık öğretim liselerinde okuyan herkes, açık öğretim liselerinden tasdikname alarak  hiçbir şart aranmaksızın direk akşam liselerine kayıt olabilirler.

Açık öğretim ilkokul son sınıf öğrencileri yaşı 18 olsa bile mezun olmadıkları sürece akşam liselerine kayıt olamazlar.

Kaç yılda mezun olunur. Özel akşam liseleri de diğer tüm liseler gibi 4 yıldır. 9-10-11-12 sınıfları vardır.

Akşam lisesi öğrencisi askerliğini tecil ettirebilir mi.? Akşam lisesi öğrencileri eğitim süreci boyunca askerliklerini tecil ettirebilirler.

Akşam lisesi öğrencisi üniversiteye gidebilir mi.? Evet. Akşam lisesi öğrencileri 12.sınıfta iken üniversite başvurusu yapabilir, sınavlara katılabilirler.

Akşam lisesi öğrencisi kamu personeli alım sınavlarına girebilir mi.? Sınavı düzenleyen kurum lise mezunu şartı arıyorsa eğer, akşam lisesi öğrencileri bu sınavların tamamına katılma hakkına sahiptir.

Akşam liselerinde yaş sınırlaması var mı.? Akşam liselerinde yaş sınırlaması yoktur. 18 yaşınıdan gün almış iseniz, istediğiniz yaşta akşam lisesine kayıt yaptırabilirsiniz.

Akşam liselerinde öğrenime ara verilebilir mi.? Akşam lisesi öğrencileri isterlerse eğitim ve öğretim gördükleri kurumda kayıtlarını dondurabilir, ara verebilirler, sonra kaldıkları sınıftan devam edebilirler.

Akşam lisesi öğrencisi indirimli toplu taşıma araçlarından faydalana bilir mi.? Evet faydalanabilir. Öğrenci Eğitim ve öğretim gördüğü akşam lisesinden öğrenci belgesi alarak toplu taşıma indirim kartı alabilir, indirimli seyahat edebilir.

Akşam lisesi öğrencisi hem çalışıp hem okuyabilir mi? Akşam liseleri başlama saati akşam mesai saatinden sonra olduğu için, öğrenciler hem çalışıp hem eğitim ve öğretim alabilirler.

Akşam liselerinde krediye göre sınıf nasıl belirlenir? Akşam liselerine kayıt olan öğrenci eğer ilk defa başlıyorsa lise 1. Sınıftan, eğer örgün eğitimden ara sınıfa gelecekse hali hazırdaki okulunda olduğu sınıftan, eğer açık öğretim lisesinden gelecekse var olan kredisinin denk geldiği sınıflara gelebilir.

Akşam liselerinde kayıtlar ne zaman başlar? Akşam lisesi kayıtları her kurumun yıllık planlamasına göre değişir olmakla beraber, genellikle eğitim ve öğretim yılının 2. Döneminden sonra ön kayıtlar alınmaya başlanır.

Akşam liselerinden tekrar açık liseye dönebilirmiyim? Evet, akşam lisesi öğrencisi istediği takdirde eğitim ve öğretim gördüğü akşam lisesinden tasdikname alarak açık öğretim lisesine dönüş yapabilir.

Bir akşam lisesinden başka bir akşam lisesine geçiş yapabilirmiyim? Evet, akşam lisesi öğrencisi isterse eğitim ve öğretim gördüğü akşam lisesinden başka bir akşam lisesine nakil yolu ile geçiş yapabilir.

Akşam liselerinde sınav nerde yapılır? Akşam liselerinde sınavlar okul bünyesinde yüz yüze ders aldığı öğretmeni tarafından yapılır.

Örgün eğitimden akşam lisesine geçebilirmiyim? Örgün eğitimden akşam lisesine geçiş yapılabilir. Ancak öğrenci 18 yaşından gün almış olması gerekmektedir.

Akşam lisesi fiyatları (ücretleri) ne kadardır? Akşam lisesi fiyatları her okulun kontenjan sayısına, bulunduğu semte, okulun fiziki şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Ancak anadoluı yakası akşam lisesi ücretleri Avrupa yakası akşam lisesi ücretlerine göre yaklaşık %20 daha düşüktür.

Akşam lisesi ücretleri her yıl artar mı? Evet. Akşam lisesi ücretleri M.E.Bakanlığının akşam lisesi kayıt sözleşmesinde ücretler her yıl Tefe-Tüfe oranında arttırılır.

Akşam liselerinde her yıl kayıt yenileme yapılır mı? Eğer akşam lisesi kurumu ile 1 yıllık sözleşme yapılmışsa yeni eğitim ve öğretim yılı için yeniden sözleşme yapmak zorundadır.

Akşam lisesine ara sınıflardan başlaya bilirmiyim? Kişinin geçmişteki öğrencilik durumuna göre değerlendirilerek, öğrenci şartları sağlıyorsa ara sınıflardan da başlayabilir.

Akşam liselerinde devam zorunlululuğu var mı? Evet. Akşam liseleri yüz yüze eğitim veren okullardır.

Akşam liselerinde dersler saat kaçta başlar? Akşam liseleri ders saatleri okullara göre farklılık

Akşam liseleirnde eğitim yüz yüzemidir? Evet. Akşam liseleri yüz yüze eğitim veren okullardır.

Aşağıdaki linklerden diğer tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Kayıt zamanları: https://umutaksamlisesi.com/haber-aksam-lisesi-kayitlari-ne-zaman-basliyor-83.html

Akşam Liseleri Soru Cevap Bölümü: https://umutaksamlisesi.com/haber-Ozel-aksam-lisesi-soru-cevap-bolumu-81.html

Üniversite Giriş: https://umutaksamlisesi.com/haber-Universite-hayal-degil-79.html

Nakil Başvuruları Hakkında: https://umutaksamlisesi.com/haber-nakil-basvurulari-hakkinda-duyuru-75.html

Örgün Eğitimden Akşam Lisesine Geçiş: https://umutaksamlisesi.com/haber-Orgun-egitimden-aksam-lisesine-gecis-66.html

Ödeme Seçenekleri: https://umutaksamlisesi.com/haber-vadeyi-ve-Odeme-seceneklerini-siz-belirleyin-61.html

 

umut aksam lisesine kayit olmak için hemen arayiniz