Özel Akşam Lisesi Kayıtları Ne Zaman Başlayacak (2024)

Akşam liseleride aslında Örgün Eğitim ve Öğretim veren Liselerle aynı tarihlerde başlar ve aynı tarihlerde tatile girer.

 Dolayısı ile Akşam liseleride 2022/23 Eğitim ve öğretim yılını 16 Haziran 2023 tarihinde tamamlayarak tatile girmitir.

Bizde Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi olarak 2023-24 Eğitim ve Öğretim yılı ön kayıtlarını  almaya başaldık. 

Peki akşam lisesi kayıtları ne zamana kadar kayıt alınıyor.?

Akşam liselerine aslında yılın her gününde ön kayıt olarak, kayıt oluşturulabilir. Ancak kesin kayıtlar Haziran ayında okulların kapanması ile başlar ve Ekim ayının 15. gününe kadar devam eder.

Ekim ayının 15. gününe kadar kaydını oluşturan öğrenciler, kayıt oldukları eğitim ve öğretim yılında başarılı oldukları durumda bir üst sınıfa geçerler. Bunun dışında oluşturulan kayıtlar bir sonraki eğitim ve öğretim dönemi başlar.

Ancak açık öğretim lisesi öğrencileri, zaten açık öğretim lisesinde devam eden bir öğrencilik süreçelri olduğu için akşam liselerinin son sınav tarihlerine kadar akşam liselerine geçiş yapabilirler.

 Eğitim ve Öğretim yılı yeni dönem derslere başlama tarihi 12  Eylül  2023 olarak belirlenmiştir. Yıllara göre bu tarihler hafta başının tarihine göre değişkenlik gösterebilir.

Açık öğretim lisesinde öğrenim gören öğrenciler , Eğer açık öğretim liselerinden ayrılarak Akşam liselerine geçiş yapacaklarsa , 30 Ağustos ile 15 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Açık Öğretim Liseleri 1. Dönem kayıt yenime işlemlerini yapmamaları gerekmektedir. Aksi takdirde Açık öğretim liselerinde kayıt yenileyen öğrenciler , yenilenen kayıtlarını iptal ettirmeden tasdikname alamaz, ve akşam liselerine kayıt yaptıramazlar.

 

umut aksam lisesine kayit olmak için hemen arayiniz