2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Kayıtlarımız Devam Ediyor

Kayıtlarımız Devam Ediyor (2021)

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi olarak 2021-2022 Eğitim ve Öğretim dönemi yeni kayıtlarımıza başladık. Sınırlı sayıdaki kontenjanlarımızdan ve erken kayıt avantajlarından yararlanmak isteyen öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz.

Lise eğitimini tamamlayamayan öğrencilerimiz genellikle Açık Öğretim Liseleri tercih etmektedirler. Ancak bu tür liseler yüz yüze eğitim vermediği ve öğrencilerin kişisel başarısı ile kredilerini tamamlayarak mezun olacakları için, genelde eğitim süreleri uzadıkça uzuyor, öğrenciler geleceklerini planlamakta oldukça zaman kaybederek hedeflerine ulaşamıyorlar.

<

Açık Öğretim liselerinden Özel Akşam Liselerine geçmek isteyen öğrencilerimize bir kez daha kredilerinin  hangi sınıflara denk geldiği konusunda bilgilendirecek olursak;

00 kredi ile 47   kredi arası Lise 1. Sınıf

48 kredi ile 95   kredi arası Lise 2. Sınıf

96 kredi ile 143  kresi arası Lise 3. Sınıf

144 kredi ile 192 kredi arası Lise 4. Sınıf

5 kredi tölerans dahilindedir.

Şeklinde kayıtlarını yaptırabilir, kredilerine denk gelen sınıflara kayıt olarak ve başarılı olmanız durumun da  her sene 1 sınıf geçerek mezun olursunuz.

Bir konuya daha açıklık getirecek olursak; özel akşam lisesi kredili sistem yoktur, dönem yoktur, öğretim yılı vardır. Örgün eğitimde olduğu gibi, Eylül ayı içerisinde  eğitim ve öğretim süreci başlar, haziran ayı içerisinde eğitim ve öğretim süreci biter..

12.sınıf öğrencileri (son sınıf) şubat ayı için de ösym’in belirlediği tarihlerde üniversite sınavı girişi için başvuru yapar, haziran ayı içinde ösym’in belirlediği tarihte  sınava girer ve haziranın son günlerine doğru da lise diplomasını alır.

Ümraniye Özel Umut Akşam Lisesi olarak sizleri her konuda bilgilendirmeye devam edeceğiz. Merak ettiğiniz yada kafanıza takılan her konuda bilgi almak için bizi 0216 415 00 83 – 0543 399 78 74 numaralı telefondan  arayarak, www.umutaksamlisesi.com adresimizde ki whatsap hattımızdan yazarak, info@umutaksamlisesi.com E-Mail adresimize mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

 

umut aksam lisesine kayit olmak için hemen arayiniz